COMARCH DIAMENTOWY PARTNER*
+48 71 354 61 65 | biuro@cdnpartner.com.pl

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2018.6.1 jest już dostępna!

by Monika Wolny in Nowość

Szanowni Państwo !

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2018.6.1.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim wprowadzenie mechanizmu Split payment i dostosowanie do pozostałych zmian w przepisach prawnych. To również nowości, które w dużym stopniu wzbogacają atrakcyjność systemu.

Zmieniamy również nasz flagowy produkt do zarządzania czasem i planem pracy, nieobecnościami, pomagający w rekrutacji i ocenie pracownika Comarch ERP e-Pracownik. Od teraz udostępniamy go pod nową nazwą – Comarch HRM (Human Resource Management).

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane ze zmianami w przepisach:

Dostosowaliśmy mechanizm generowania podpisów cyfrowych w programie do wymogów prawnych obowiązujących od 1 lipca 2018.
Wprowadziliśmy mechanizm Split payment, który pozwala na wysłanie przelewu do banku ze wskazaniem kwoty VAT przekazywanej na wyodrębniony rachunek VAT dostawcy.
Umożliwiliśmy naliczenie deklaracji: VAT-7(18), VAT-7K(12), VAT-9M(8) na nowych formularzach obowiązujących za okres rozliczeniowy od lipca 2018 roku wraz z ich wydrukami, eksportem do systemu e-Deklaracje oraz eksportem do Comarch ERP Pulpit Menadżera.
Umożliwiliśmy naliczenie uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT).
Dostosowaliśmy działanie programu do zmian w systemie monitorowania drogowego przewozu towarów wprowadzonych na podstawie ustawy z dnia 10 maja 2018 r.
Dostosowaliśmy kontrolę rocznego limitu Zasiłku opiekuńczego do zmiany przepisów (Dz.U. z 2018 r., poz. 1076) – wprowadzono dodatkowy limit 30 dni w roku na niepełnosprawne dziecko w wieku do 18 lat.
Umożliwiliśmy drukowanie na paragonie fiskalnym numeru NIP nabywcy.
Nowości Comarch ERP Optima 2018.6.1, które zasługują na szczególną uwagę:

Umożliwiliśmy szybkie dodawanie kontrahentów podczas wprowadzania dokumentów.
Dodaliśmy możliwość księgowania Faktur zakupu i sprzedaży, rejestrów VAT zakupu i sprzedaży oraz ewidencji dodatkowej kosztów i przychodów według opisu analitycznego.
Wprowadziliśmy funkcjonalność dodawania predekretacji z listy dokumentów.
Wprowadziliśmy możliwość seryjnego dodawania kosztów w Ewidencji samochodów.
Umożliwiliśmy automatyczne podzielenie kwoty odliczeń z kategorii TAK/NIE na pozycji dokumentu w rejestrze VAT w przypadku faktur zakupu przeniesionych z modułu Faktury oraz na kopiowanych dokumentach zakupu w rejestrze VAT.
Wprowadziliśmy mechanizm automatycznego naliczania się ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy dla zwolnionego pracownika w ostatniej wypłacie etatowej.
Wprowadziliśmy kontrolę limitu urlopu na proporcjonalnego i na żądanie, z uwzględnieniem wykorzystania urlopu u poprzednich pracodawców.
Dodaliśmy wydruki Eko – Faktura zaliczkowa korekta wartości, Eko – Faktura zaliczkowa korekta kursu: Wzór standard, Duplikat.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz do zaktualizowania programu do najnowszej wersji Comarch ERP Optima 2018.6.1

Źródło: https://spolecznosc.comarch.pl/index.php/article/blog-43247/Nowa-wersja-Comarch-ERP-Optima-2018-6-1-jest-juz-dostepna

 

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij