COMARCH DIAMENTOWY PARTNER*
+48 71 354 61 65 | biuro@cdnpartner.com.pl

Nowa wersja Comarch ERP XL 2018.2.1 już dostępna!

by Monika Wolny in Bez kategorii

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu systemu Comarch ERP XL w wersji 2018.2.1.

To przełomowa aktualizacja, głównie z uwagi na możliwość przetłumaczenia interfejsu na dowolny język w alfabecie łacińskim. W kolejnych wersjach umożliwimy także wprowadzenie tłumaczeń z wykorzystaniem cyrylicy.  Mechanizm jest na tyle uniwersalny, że pozwala na zastąpienie predefiniowanych fraz czy komunikatów własnymi opisami, dzięki czemu w prosty sposób możemy wprowadzić np. branżową terminologię na dowolnych oknach i listach.

Wraz z wprowadzeniem powyższego, rezygnujemy z wydawania odrębnej wersji  z interfejsem angielskim. Od teraz język polski i angielski będą dostępne w ramach tej samej instalacji i na etapie logowania będzie można wybrać właściwy. Wprowadzenie tej nowej funkcjonalności powoduje również zmiany w cenniku – koszt licencji na Interfejs wielojęzyczny wynosi 10 tys. zł. niezależnie od  ilości użytkowników czy wprowadzonych tłumaczeń.

Spośród pozostałych nowości dostępnych w aktualizacji należy wymienić:

  • Możliwość oznaczenia geolokalizacji w systemie zgłoszeń SENT zgodnie z wymogami ustawy, która zacznie obowiązywać od 1.10.2018 r. i nakłada obowiązek wprowadzania dodatkowych danych dotyczących miejsca dostawy/ dostarczenia, takich jak: województwo i dł. oraz szer. geograficzna.
  • Wprowadzenie dokumentu Prolongaty, który pozwala odzwierciedlić zgodę na przedłużenie terminu płatności lub rozbicie jej na raty.
  • Aktualizację schem dla deklaracji VAT-7(18) /7K(12) oraz obsługę dodatkowych mechanizmów filtrowania płatności w rejestrach VAT.
  • Rozwój integracji z MS Outlook i Google Calendar w zakresie synchronizacji terminarzy oraz poprzez możliwość konwersji wiadomości z MS Outlook do zapytania ofertowego ZOS.

Wraz z aktualizacją Comarch ERP XL 2018.2.1,  został udostępniony Comarch MES w wersji 2018.2.1. Oprócz wielu usprawnień w zakresie ergonomii, dochodzi możliwość generowania i drukowania dokumentów RW/ PW.

Szczegółowy opis zmian wprowadzonych w nowej wersji systemu znajduje się w dokumencie: „Zmiany funkcjonalne wprowadzone w Comarch ERP XL w wersji 2018.2.1”.

https://www.erp.comarch.pl/Klienci/Users/Klient/pl/cdn_xl/dokumentacja/ulotki/Zmiany%20funkcjonalne%20wprowadzone%20w%20Comarch%20ERP%20XL%20w%20wersji%202018.2.1.pdf

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami. W celu pobrania nowej wersji prosimy o kontakt z obsługującym Państwa partnerem.

Z poważaniem,
Zespół Comarch ERP XL

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy