Od ponad 10 lat pomagamy firmom osiągać cele finansowe i brandingowe. CDN Partner jest agencją technologiczną kierującą się wartościami.

Galeria

Kontakt

ul. Starogajowa 33, 54-047 Wrocław

biuro@cdnpartner.com.pl

+48 71 354 61 65

Aktualizacja e-Sklep ERP

Comarch e-Sklep 2022.2 – implementacja dyrektywy Omnibus.

Szanowni Państwo!

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia obowiązywania unijnej dyrektywy Omnibus, w najnowszej wersji Comarch e-Sklep 2022.2 zostały wprowadzone dodatkowe funkcje umożliwiające dostosowanie Państwa sklepu internetowego do nadchodzących zmian. 

// Czym jest dyrektywa Omnibus?
Dyrektywę Omnibus przyjęto w celu lepszego egzekwowania i unowocześnienia przepisów UE dotyczących ochrony konsumenta. Już od 28 maja 2022 roku wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej będą zobowiązane stosować nowe przepisy wynikające z dyrektywy, m.in. w zakresie:
  • informowania o najniższej cenie towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki;
  • prezentowania opinii dla towarów, od osób, które rzeczywiście ten produkt nabyły albo z niego korzystały. Konieczne będzie wskazanie przez sprzedawcę uzasadnionych i proporcjonalnych działań, jakie podejmuje on w celu weryfikacji takiej opinii;
  • prezentowania zasady kolejności wyświetlanych wyników wyszukiwania w e-Sklepie;
  • w odniesieniu do produktów oferowanych na internetowych platformach handlowych obowiązkowa będzie informacja, czy osoba trzecia oferująca produkty jest przedsiębiorcą.
//Wsparcie Comarch

Pozostało już niewiele czasu, aby wdrożyć nowe procedury w Państwa e-Sklepie. Dzięki najnowszej aktualizacji Comarch e-Sklep już dziś mogą Państwo zacząć zarządzać swoimi cenami i budować ich historię w Comarch e-Sklep. W tym celu zostały dodane w panelu administracyjnym nowe elementy dotyczące gromadzenia historii zmiany cen towarów i prezentacji minimalnej ceny za ostatnie 30 dni. Szablony prezentujące minimalną cenę towaru  zostaną opublikowane w późniejszym czasie. 


Zachęcamy do zapoznania się z pełnym opisem wprowadzonych do Comarch e-Sklep nowości i zmian oraz rozpocząć przygotowania do wdrożenia nowych procedur.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół CDN Partner we Wrocławiu