Od ponad 10 lat pomagamy firmom osiągać cele finansowe i brandingowe. CDN Partner jest agencją technologiczną kierującą się wartościami.

Galeria

Kontakt

ul. Starogajowa 33, 54-047 Wrocław

biuro@cdnpartner.com.pl

+48 71 354 61 65

Nowość

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2018.6.1 jest już dostępna!

Szanowni Państwo !

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2018.6.1.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim wprowadzenie mechanizmu Split payment i dostosowanie do pozostałych zmian w przepisach prawnych. To również nowości, które w dużym stopniu wzbogacają atrakcyjność systemu.

Zmieniamy również nasz flagowy produkt do zarządzania czasem i planem pracy, nieobecnościami, pomagający w rekrutacji i ocenie pracownika Comarch ERP e-Pracownik. Od teraz udostępniamy go pod nową nazwą – Comarch HRM (Human Resource Management).

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane ze zmianami w przepisach:

Dostosowaliśmy mechanizm generowania podpisów cyfrowych w programie do wymogów prawnych obowiązujących od 1 lipca 2018.
Wprowadziliśmy mechanizm Split payment, który pozwala na wysłanie przelewu do banku ze wskazaniem kwoty VAT przekazywanej na wyodrębniony rachunek VAT dostawcy.
Umożliwiliśmy naliczenie deklaracji: VAT-7(18), VAT-7K(12), VAT-9M(8) na nowych formularzach obowiązujących za okres rozliczeniowy od lipca 2018 roku wraz z ich wydrukami, eksportem do systemu e-Deklaracje oraz eksportem do Comarch ERP Pulpit Menadżera.
Umożliwiliśmy naliczenie uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT).
Dostosowaliśmy działanie programu do zmian w systemie monitorowania drogowego przewozu towarów wprowadzonych na podstawie ustawy z dnia 10 maja 2018 r.
Dostosowaliśmy kontrolę rocznego limitu Zasiłku opiekuńczego do zmiany przepisów (Dz.U. z 2018 r., poz. 1076) – wprowadzono dodatkowy limit 30 dni w roku na niepełnosprawne dziecko w wieku do 18 lat.
Umożliwiliśmy drukowanie na paragonie fiskalnym numeru NIP nabywcy.
Nowości Comarch ERP Optima 2018.6.1, które zasługują na szczególną uwagę:

Umożliwiliśmy szybkie dodawanie kontrahentów podczas wprowadzania dokumentów.
Dodaliśmy możliwość księgowania Faktur zakupu i sprzedaży, rejestrów VAT zakupu i sprzedaży oraz ewidencji dodatkowej kosztów i przychodów według opisu analitycznego.
Wprowadziliśmy funkcjonalność dodawania predekretacji z listy dokumentów.
Wprowadziliśmy możliwość seryjnego dodawania kosztów w Ewidencji samochodów.
Umożliwiliśmy automatyczne podzielenie kwoty odliczeń z kategorii TAK/NIE na pozycji dokumentu w rejestrze VAT w przypadku faktur zakupu przeniesionych z modułu Faktury oraz na kopiowanych dokumentach zakupu w rejestrze VAT.
Wprowadziliśmy mechanizm automatycznego naliczania się ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy dla zwolnionego pracownika w ostatniej wypłacie etatowej.
Wprowadziliśmy kontrolę limitu urlopu na proporcjonalnego i na żądanie, z uwzględnieniem wykorzystania urlopu u poprzednich pracodawców.
Dodaliśmy wydruki Eko – Faktura zaliczkowa korekta wartości, Eko – Faktura zaliczkowa korekta kursu: Wzór standard, Duplikat.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz do zaktualizowania programu do najnowszej wersji Comarch ERP Optima 2018.6.1

Źródło: https://spolecznosc.comarch.pl/index.php/article/blog-43247/Nowa-wersja-Comarch-ERP-Optima-2018-6-1-jest-juz-dostepna