Od ponad 10 lat pomagamy firmom osiągać cele finansowe i brandingowe. CDN Partner jest agencją technologiczną kierującą się wartościami.

Galeria

Kontakt

ul. Starogajowa 33, 54-047 Wrocław

biuro@cdnpartner.com.pl

+48 71 354 61 65

Bez kategorii

Nowe wersje Comarch WMS i Comarch Mobile już dostępne

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu nowych wersji – Comarch WMS 2019.0. oraz Comarch Mobile 2019.0. W najnowszych wersjach aplikacje zostały wzbogacone zarówno o nowe funkcjonalności, jak również o elementy ułatwiające konfigurację i zarządzanie przeznaczone dla Partnerów Comarch i działów IT naszych Klientów.

Comarch WMS

Do najważniejszych nowości można zaliczyć wprowadzenie Graficznego konfiguratora procesów, za pomocą którego możliwe jest przygotowanie wieloetapowych procesów magazynowych w oparciu o procesy już istniejące lub tworząc całkowicie nowe. Kolejnym elementem konfiguracyjnym udostępnionym w najnowszej wersji jest Edytor menu Comarch WMS Magazynier. Za jego pomocą możliwe jest przygotowanie interfejsów systemu dedykowanych konkretnym funkcjom pracowników magazynu zawierających odpowiednio dobrany zakres zadań.

Comarch WMS w wersji 2019.0 został wyposażony również w dwa nowe prekonfigurowane procesy, dedykowane do obsługi wydań typu Multipicking. Pierwszy pozwala na łączenie dyspozycji wydań i odpowiednie rozdzielanie towarów na jednostki wysyłkowe już podczas ich grupowego zbierania z położeń. Drugi grupuje towary z dyspozycji wydań, które następnie są pobierane z magazynu podczas jednego przejścia. Rozdzielenie zebranych towarów na wysyłki do poszczególnych odbiorców następuje w drugim etapie procesu np. w strefie pakowania towarów do wysyłki.

W najnowszej wersji aplikacji umożliwiliśmy także wykonywanie raportów przed inwentaryzacją. Raporty pozwalają na wyeliminowanie elementów mogących wpłynąć na końcowy wynik inwentaryzacji m.in. niezatwierdzonych dokumentów, czy niezakończonych dyspozycji z brakami. Funkcjonalność nie tylko pozwala na wykrycie niepożądanych sytuacji, ale również ich naprawę np. poprzez zamknięcie lub wycofanie dokumentu z realizacji.

Comarch Mobile

Do najważniejszych nowości należy zaliczyć definiowanie i realizowanie planów sprzedaży w Comarch Mobile Zarządzanie we współpracy z systemem Comarch ERP Altum oraz Comarch ERP Optima. Dzięki temu osoba zarządzająca zespołem sprzedaży może w łatwy sposób zdefiniować cele sprzedażowe i monitorować stan ich realizacji bezpośrednio w aplikacji webowej.  Plany sprzedaży mogą być definiowane jako nowe cele, jak również na podstawie poprzednio zdefiniowanych planów poprzez wykorzystanie planu referencyjnego, co umożliwia kontynuowanie realizacji celów np. w kolejnym kwartale dla tego samego rejonu.

Comarch Mobile w wersji 2019.0 to także rozwój wizyt handlowych o możliwość kopiowania i weryfikowania historycznych raportów obecności towarów w Comarch Mobile Sprzedaż. Podczas realizowania wizyty handlowej przedstawiciel handlowy może podglądać historyczny raport obecności towarów, jak również skopiować jego wartość na bieżący raport. Dodatkowo w aplikacji istnieje możliwość powiązania elementu wizyty: Raport obecności towarów z elementem: Merchandising. Dzięki temu istnieje możliwość wykonania zdjęć losowym towarom znajdującym się na raporcie obecności.

W najnowszej wersji aplikacji umożliwiliśmy także wyszukiwanie i obsługę atrybutów dla urządzeń serwisowych w Comarch Mobile Serwis. Serwisant dzięki tej funkcjonalności może wprowadzić dodatkowe dane lub parametry dla serwisowanego urządzenia.

Szczegółowy opis zmian udostępnionych w nowej wersji systemu znajduje się w dokumencie: „Zmiany funkcjonalne wprowadzone w wersji 2019.0” na stronach Comarch.

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem o zmianach i instalacji najnowszych wersji systemu.

Comarch WMS 2019.0 współpracuje z wersjami systemów Comarch ERP:

  • Comarch ERP Altum 2019.0
  • Comarch ERP XL 2019.0.1

Comarch Mobile 2019.0 współpracuje z wersjami systemów Comarch ERP:

  • Comarch ERP Altum 2019.0 oraz 2018.5
  • Comarch ERP XL 2019.0.1 oraz 2018.2.1
  • Comarch ERP Optima 2019.2.1

Z poważaniem,

Zespół Comarch WMS & Zespół Comarch Mobile