Od ponad 10 lat pomagamy firmom osiągać cele finansowe i brandingowe. CDN Partner jest agencją technologiczną kierującą się wartościami.

Galeria

Kontakt

ul. Starogajowa 33, 54-047 Wrocław

biuro@cdnpartner.com.pl

+48 71 354 61 65

Aktualizacja Blog

Wysyłasz JPK? Zalecamy aktualizację Comarch ERP Optima do najnowszej wersji!

zdjęcia na www (1)
 
Szanowni Państwo,
Tym z Państwa, którzy jeszcze nie dokonali aktualizacji systemu Comarch ERP Optima do najnowszej wersji, zalecamy podniesienie systemu, gdyż tylko z aktualnej wersji będą mogły być wysyłane poprawne pliki JPK.
// przypominamy

Od 1 lipca obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 29.06.2021 r. dotyczące zmiany danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług.
Wymienione rozporządzenie wprowadza szereg zmian związanych z opisywaniem dokumentów kodami JPK. Część zmian weszła w życie już od 1 lipca 2021, a część wejdzie od stycznia 2022 roku (np. nowe kody WSTO_EE, IED). Za okresy wcześniejsze niż lipiec 2021 pliki generowane są wg starych zasad. 

Podstawowe zmiany wpływające na tworzenie plików JPK, które obowiązują od lipca 2021, to:

  • brak kodów MPP w pliku,
  • kody SW zamieniane na kod EE,
  • brak kodów GTU dla dokumentów z kodem WEW,
  • brak kodów procedur dla dokumentów z kodem RO.
// ważne
Sugerujemy nie zwlekać do ostatniego momentu i dokonać aktualizacji swojej Optimy przed 25 sierpnia 2021 r.  Aktualizacji mogą dokonać Państwo samodzielnie lub przy wsparciu naszego zespołu doświadczonych konsultantów – w tym celu prosimy o kontakt. 


Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół CDN Partner we Wrocławiu