Od ponad 10 lat pomagamy firmom osiągać cele finansowe i brandingowe. CDN Partner jest agencją technologiczną kierującą się wartościami.

Galeria

Kontakt

ul. Starogajowa 33, 54-047 Wrocław

biuro@cdnpartner.com.pl

+48 71 354 61 65

Bez kategorii

Zadbaj o bezpieczeństwo danych w Twojej firmie.

Szanowni  Państwo!

Inspiracją do stworzenia tego wpisu były realne wydarzenia: niedawny pożar popularnej serwerowni w Strasburgu oraz pożar siedziby firmy jednego z naszych Klientów. W obu przypadkach, po całym zdarzeniu, jedyną zachowaną bazą danych tych firm była… baza w chmurze, a dokładniej w IBARD Backup Online czyli w Comarch Data Center.
Jeżeli do tej pory nie zdecydowaliście się Państwo na takie rozwiązanie, albo nie chcecie skorzystać z takiej usługi, prosimy o weryfikację Państwa aktualnego systemu zabezpieczeń: czy kopia baz danych jest wykonywana, jak często i gdzie przechowywana? Warto przeanalizować skuteczność tradycyjnego zabezpieczenia, bowiem z naszego doświadczenia wynika, że odzyskanie danych ze współczesnych dysków SSD na ogół się nie udaje.


Utrata danych elektronicznych jest w dzisiejszych czasach bardzo poważnym problemem, tym bardziej, że w wielu przypadkach dane są tracone nieodwracalnie, bez możliwości ich odzyskania.
Jest wiele czynników, które mogą na to wpłynąć – od zwykłego ludzkiego błędu i przypadkowego usunięcia danych, poprzez wirusy, awarie, błędy programów, aż po zdarzenia losowe. Tego typu zagrożenie jest nieuniknione i zazwyczaj niespodziewane. Może prowadzić do zakłócenia działania firmy a nawet jej totalnego paraliżu. Dlatego warto przygotować swoją firmę na takie zdarzenie i zadbać o bezpieczeństwo danych. Głównym doradzanym rozwiązaniem jest zawsze wykonywanie kopii zapasowej danych i przechowywanie jej w zewnętrznej lokalizacji. 
W tej kwestii polecamy sprawdzone przez tysiące Klientów rozwiązanie – Comarch IBARD.

Comarch IBARD to wielofunkcyjne narzędzie do backupu, przechowywania oraz współdzielenia danych w chmurze, które uchroni Twoją Firmę przed ryzykiem utraty danych, a automatyczna archiwizacja plików pochodzących z systemów ERP, komputerów czy urządzeń mobilnych, zapewnia spokój i gwarancję odzyskania plików w sytuacji awaryjnej.

Więcej informacji odnośnie proponowanego narzędzia znajdą Państwo na dedykowanej stronie https://www.ibard.com/pl/. Aktywując nieodpłatny Pakiet Testowy, będą Państwo uprawnieni do skorzystania z Usług Dostępu do Konta Comarch IBARD w celu zapoznania się i wypróbowania Usług przez okres próby (użytek niekomercyjny).